Zaļā Enerģija - Zaļais MainingsZaļā Enerģija - Zaļais MainingsZaļā Enerģija - Zaļais MainingsLaipni lūdzam projekta WIND ENERGY MINING mājas lapā

Zaļa enerģija – zaļš mainings

Mūsdienu dzīvi ir grūti iedomāties bez elektroenerģijas – tā ir nepieciešama ikviena cilvēka normālai ikdienas dzīvei. Tomēr elektroenerģijas ražošanai ir arī sava negatīvā puse – ietekme uz apkārtējo vidi. Fosilo energoresursu izmantošana noved pie CO2 līmeņa paaugstināšanās atmosfērā, kas savukārt veicina siltumnīcas efekta veidošanos un tam sekojošas negatīvas klimata pārmaiņas. Elektroenerģijas patēriņš pastāvīgi pieaug, rodas arvien jauni elektroenerģijas patēriņa veidi, par vienu no tādiem salīdzinoši nesen ir kļuvusi kriptovalūtu iegūšana (mainings). Mainings patērē ļoti lielus elektroenerģijas apjomus, kas salīdzināmi pat ar veselu valstu patēriņiem. Šī problēma arī ir viens no iemesliem, kāpēc kriptovalūtu iegūšana netiek atbalstīta.

Nešaubīgi ir pienācis laiks pārskatīt savu attieksmi pret elektroenerģijas ražošanu un lietošanu un vienīgais iespējamais risinājums ir pāreja uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu!

Tajā pat laikā ražotāji, kas izmanto elektroenerģijas ražošanai atjaunojamos energoresursus, nereti saskaras ar birokrātisko struktūru un politiskās elites, kuras saistība ar naftas gāzes monopoliem ir acīmredzama, nevēlēšanos atbalstīt “zaļo” elektroenerģiju. Vēl vairāk – ražotāji saskaras ar apzinātu vēlmi kavēt to attīstību. Iestādes, kas regulē atjaunojamo energoresursu izmantošanu, ierobežo ražotāju iespējas, tiek piemērotas arvien jaunas, nepamatotas prasības un elektroenerģijas ražošana kļūst principā neiespējama. Arī jaunu elektrostaciju būvniecība ir apšaubāma, jo politiskie un birokrātiskie šķēršļi, kas nereti ir saistīti ar naftas gāzes monopolu interešu aizstāvību, neļauj nozares uzņēmumiem un jauniem interesentiem rīcības brīvību.

Mūsu uzņēmums SIA ETB jau daudzu gadu garumā nodarbojas ar atjaunojamās elektroenerģijas ražošanu Latvijā.

Mūsu piedāvātais problēmas risinājums ir modelis, kurā “zaļā” elektroenerģija tiek izmantota kriptovalūtu iegūšanai, bet ienākumi no iegūtās kriptovalūtas pārdošanas tiek investēti tālākā atjaunojamās elektroenerģijas ražošanas attīstībā. Šis modelis ļaus izpētīt efektīvas atjaunojamās enerģijas ražošanas iespējas, bez valsts atbalsta piesaistes. Pāreja uz šādu finansējuma modeli būtiski palielinātu ražotāju iespējas un nākotnē varētu kalpot par stimulu jaunas, uz blokķēdi balstītas elektroenerģijas aprites sistēmas izveidošanai.

Elektroenerģijas ražošanas un maininga savienojumam ir vēl citas priekšrocības. Elektroenerģijas piedāvājums un pieprasījums diennakts laikā nav vienmērīgs: ir stundas, kad elektroenerģijas patēriņš būtiski pieaug, bet ir arī tādas stundas, kad elektroenerģija tiek patērēta samērā maz, bet tās ražošanas apjomi paliek iepriekšējā līmenī. Šo problēmu var novērst ar elektroenerģijas akumulācijas palīdzību. Taču uz šo brīdi akumulēt lielu daudzumu elektroenerģijas, lai to vēlāk varētu nodot elektropārvades tīklā, tehniski nav iespējams, jo nav pietiekami lielu un cenas ziņā pieņemamu akumulatoru, kuri varētu tikt galā ar šo problēmu un neietekmētu elektroenerģijas gala cenu. Atliek vai nu samazināt ražošanas jaudas vai izveidot jaunus elektroenerģijas patērētājus. Par šādu objektu pavisam viegli var kļūt maininga ferma, kas patērē elektroenerģijas atlikumu brīžos, kad tā netiek izmantota primārajiem mērķiem. Tādā veidā ar maininga palīdzību tiek regulēta piedāvājuma un pieprasījuma attiecība, panāktā stabilitāte turklāt pozitīvi ietekmē elektropārvades tīklu stāvokli.

 

KAS MĒS ESAM:

7 vēja elektrostacijas
Mūsu elektrostacijas atrodas vēja elektroenerģijas ražošanai piemērotā reģionā – Baltijas jūras krastā.

Atjaunojamās elektroenerģijas ražotājs
Mēs esam pārliecināti, ka pirmām kārtām ir izmantojami pieejamie atjaunojamie dabas energoresursi, kam nav negatīvas ietekmes uz apkārtējo vidi

4,5 MW uzstādītās jaudas
Šobrīd mūsu vēja elektrostaciju jauda ļauj mums saražot līdz 10 000 MWh zaļās elektroenerģijas gadā

10 gadi nozarē
Plaša un daudzpusīga pieredze elektroenerģijas ražošanas nozarē ne tikai ar vēja elektrostacijām, bet arī ar saules paneļiem

Mēs atrodamies šeit: https://goo.gl/maps/ZKDpJKWBVfE2

 

Projekta apraksts

Projekta ietvaros mēs esam iecerējuši palielināt mūsu atjaunojamo energoresursu parka jaudu un novietot līdzās vēja elektrostacijām maininga aprīkojumu.

Mēs piedāvājam Jums šādas iespējas:
- sava maininga aprīkojuma uzstādīšana mūsu vēja parka teritorijā;
- vēja elektroenerģijas izmantošana nepastarpināti no ražotāja.

Norēķiniem par mūsu uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem tiks izmantota kriptovalūta WEMcoin - tokens, kuru mūsu uzņēmums radījis tieši šim nolūkam.

Plašāku informāciju lasiet sadaļā WEMcoin


  • Maininga aprīkojuma iegāde
  • Vēja parka jaudas palielināšana un tā papildināšana ar saules paneļiem
  • Atjaunojamās enerģijas izmantošana kriptovalūtu mainingam
  • Kriptovalūtas pārdošana un projekta tālāka attīstība


Projekta drošību nodrošina

* Esošais vēja parks – garantēta elektroenerģijas mainingam
* Ilggadīgā uzņēmuma pieredze
* Projekta “caurspīdīgums” – visa informācija par mums mājas lapā un sociālajos tīklos


Laika plāns